Esteu aquí: Inici Esports Agenda

Agenda

Agenda de la Conselleria genèrica

Juny 2018 »
Juny
DlDtDcDjDvDsDg
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

30 de juny de 2018

09:00 -
Mitja marató

La mitja marató sortirà de la plaça Imperial Tàrraco amb meta a l'estadi d'atletisme de Campclar.

Aquest serà el recorregut de la mitja marató de Tarragona 2018:

  • Avinguda Roma direcció València i per connectar amb Vidal i Barraquer a través del Carrer Enric d'Ossó. La primera línia de costa del barri del Serrallo i part de l'espigó.
  • Tornada pel Passeig Marítim, passant per davant de la Llotja de Pescadors direcció al passeig de la Independència fins a l'avinguda Roma, fent el tomb a la plaça Imperial Tàrraco direcció Rambla President Companys.
  • Antiga Nacional 340 i, girant pels carrers Fluvià, Benilde i Besòs, cap a la meta ubicada al tartà del nou estadi d'atletisme de Campclar.
09:00 -
Esport de pilota - Rondes, semifinals i finals

Petanca

20:30 Cerimònia d'entrega de medalles en duets femení i masculí.

Categoria femenina.

  • 10:00 Repesca.
  • 16:00 Semifinal Duets.
  • 17:30 3a i 4a posició Duets.
  • 19:00 Final Duets.

Categoria masculina.

  • 9:00 4a Ronda Duets.
  • 10:30 5a Ronda Duets.
  • 16:00 Semifinal Duets.
  • 17:30 3a i 4a posició Duets.
  • 19:00 Final Duets.

 

Bitlles-Lioneses

20:30 Cerimònia d'entrega de medalles de llançament de precisió en categoria femenina i masculina.

Categoria femenina.

  • 10:30 2a Ronda llançament de precisió.
  • 17:00 Semifinal llançament de precisió.
  • 18:30 3a i 4a posició llançament de precisió.
  • 20:00 Final llançament de precisió.

Categoria masculina.

  • 9:30 2a Ronda llançament de precisió.
  • 11:30 Semifinal llançament de precisió.
  • 18:00 3a i 4a posició llançament de precisió.
  • 19:30 Final llançament de precisió.

 

Raffa

20:30 Cerimònia d'entrega de medalles.

Categoria masculina.

  • 9:00 Individual 5a Ronda B.
  • 10:00 Individual 5a Ronda B.
  • 11:30 Semifinal individual.
  • 17:30 3a i 4a posició indvidual.
  • 19:00 Final individual.
09:30 -
Waterpolo masculí-femení 5è - 8è

9.30 h 5è-6è lloc: 3r Grup A vs. 3r Grup B - femení

12.20 h 7è-8è lloc: 4t Grup A vs. 4t Grup B - masculí

14.30 h 5è-6è lloc: 3r Grup A vs. 3r Grup B - masculí

 

10:00 -
Volei platja masculí/femení - Semifinals

Categoria femenina.

  • 10:00 Semifinal.

Categoria masculina.

  • 10:00 Semifinal.
10:00 -
Tenis masculí-femení - Finals individuals i 3r i 4r lloc

Categoria femenina.

  • 10:00 Final Bronze.
  • 10:30 Final individual.

Categoria masculina.

  • 12:00 Final Bronze.
  • 12:30 Final individual.
10:00 -
Handbol masculí 5è-8è

10:00 7è - 8è.

12:30 5è - 6è.

 

13:00 -
Voleibol masculí - 5è i 6è

5è i 6è - guanyador 5è a 8è 1 vs guanyador 5è a 8è 2

13:00 -
Voleibol masculí - 7è i 8è

7è i 8è - perdedor 5è a 8è 1 vs perdedor 5è a 8è 2

15:30 -
Esport de pilota - Rondes, semifinal i finals
16:00 -
Voleibol masculí/femení - 3r i 4t
  • 16:00 3r i 4t femení - perdedor semifinal 1 vs perdedor semifinal 2
  • 19:00 3r i 4t masculí - perdedor semifinal 1 vs perdedor semifibal 2
16:00 -
Voleibol femení - 5è a 8è
  • 16:00 7è i 8è femení - perdedor 5è a 8è 1 vs perdedor 5è a 8è 2
  • 19:00 5è i 6è femení - guanyador 5è a 8è 1 vs guanyador 5è a 8è 2
16:00 -
Volei platja masculí/femení - Finals

Categoria femenina.

  • 16:00 3a i 4a posició.

Categoria masculina.

  • 16:00 3a i 4a posició.

 

Després se celebraran les Finals en categoria femenina i masculina.

17:20 -
Waterpolo femení - 3a i 4a posició i final

17.20 h 3r-4t lloc: 2n Grup A vs. 2n Grup B - femení

19.30 h Final 1r Grup A vs. 1r Grup B - femení

17:30 -
Handbol femení - 3a i 4a posició i final

17:30 3a i 4a posició.

20:00 Final

19:30 -
Atletisme - Finals

Categoria femenina.

  • 19:45 Final 400 metres tanques.
  • 20:25 Final 1.500 metres.
  • 20:55 Final 4x100.
  • 21:25 Final 4x400.

Categoria masculina.

  • 19:30 Final Javelina.
  • 19:55 Final Longitud.
  • 20:00 Final 800 metres.
  • 20:15 Final 110 metres tanques.
  • 20:40 Final 4x100.
  • 21:10 Final 4x400.

Propers esdeveniments d'agenda

09:30 -
Waterpolo masculí - 3a i 4a posició i final
01/07/2018
10:00 -
Voleibol masculí/femení - Finals
01/07/2018
10:30 -
Handbol masculí - 3a i 4a posició i final
01/07/2018
21:00 -
Cerimònia de clausura - Jocs Mediterranis Tarragona 2018
01/07/2018
09:00 -
World Pole Sports Championships Spain 2018
(de 13/07/2018 a 16/07/2018)
09:15 -
Campionat Mundial de Pole Sports
(de 13/07/2018 a 16/07/2018)
08:00 -
Competició Santander Triathlon Series
05/08/2018
10:30 -
X Travessia popular de natació La Móra-Tamarit
05/08/2018
21:00 -
Cursa nocturna del Gremi de Marejants 2018
24/08/2018
18:30 -
Segon torneig del Circuit de Pretemporada Movistar de la Lliga Endesa
(de 07/09/2018 a 09/09/2018)
11:00 -
[SUSPÈS] Masterclass spinning
16/09/2018
08:30 -
Marxa cicloturista "Gran Fondo Tarraco"
(de 06/10/2018 a 07/10/2018)
15:00 -
Inscripcions obertes per a la 9a edició de la SB Hotels Marató de Tarragona
(de 22/11/2018 a 14/01/2019)
00:00 -
Campionat del Món Master de Bodybuilding&Fitness de la IFBB Internacional
(de 08/12/2018 a 09/12/2018)
20:00 -
Club Voleibol St. Pere i St. Pau vs. Club Voleibol Playa Madrid
19/01/2019
09:00 -
SB Hotels Marató de Tarragona 2019
27/01/2019
09:30 -
Torneig d'escacs de la Lliga Catalana
10/02/2019
09:30 -
2a Cursa Any Nou Xinès
17/02/2019
10:00 -
Copa Catalana d'orientació - XIII Trofeu Ciutat de Tarragona
17/02/2019
09:30 -
Torneig d’escacs a l'Ateneu de Tarragona
24/02/2019
10:00 -
Noia... Tasta el Nàutic!
17/03/2019
09:00 -
Caminada popular de l'aigua
24/03/2019
19:00 -
Presentació: Nou grup de Marxa Nòrdica
26/03/2019
11:30 -
Zumba solidària pels gats i gossos abandonats
30/03/2019
08:00 -
Excursió: Platja de l’Arrabassada - Ferran
31/03/2019
09:00 -
Tarragona Dogfrisbee easter cup MMXIX
20/04/2019
11:00 -
Dels Munts a Tamarit: un recorregut per l'entorn natural de l'època romana a l'antiguitat
05/05/2019
10:00 -
Bicicletada popular de Tarragona
12/05/2019
18:00 -
Entrenament de Jugger
16/05/2019
16:00 -
El Triatló Tarragona
25/05/2019
09:30 -
II Caminada familiar Psicoemociona't
02/06/2019
07:30 -
Campionats d'Espanya Mapfre de tennis 2019
(de 24/06/2019 a 30/06/2019)
07:30 -
Campionat de Catalunya juvenil masculí Waterpolo
(de 29/06/2019 a 30/06/2019)
10:00 -
Campionat de Catalunya d'atletisme sub 23
(de 29/06/2019 a 30/06/2019)
09:00 -
Campionat Catalunya natació infantil
(de 05/07/2019 a 07/07/2019)
10:00 -
Campionat de natació Màsters Espanya
(de 11/07/2019 a 14/07/2019)
21:00 -
Freestyle Show Tarragona
13/07/2019
16:30 -
Campionat d'Espanya de natació aleví
(de 18/07/2019 a 21/07/2019)
09:00 -
Competició MBVT Tarragona International Open 2019. Trofeu Repsol
(de 08/08/2019 a 11/08/2019)
20:30 -
5a Cursa del Gremi de Marejants del Serrallo
23/08/2019
09:00 -
V Tàrraco Aigües Obertes
07/09/2019
16:30 -
Copa Catalunya Divisió d'Honor Waterpolo masculí 2019
(de 07/09/2019 a 08/09/2019)
06:00 -
Marxa cicloturista: Gran Fondo Tarraco
(de 28/09/2019 a 29/09/2019)
09:30 -
Entrenament de Curses d'Orientació
05/10/2019
08:30 -
11a caminada solidària La Muntanyeta
06/10/2019
09:00 -
Campionat de Catalunya d'atletisme per persones amb discapacitat intel·lectual
20/10/2019
09:30 -
Woman Race - El Corte Inglés, contra el càncer
20/10/2019
09:00 -
Caminada popular de tardor 2019
27/10/2019

Comparteix

© Ajuntament de Tarragona - Plaça de la Font, 1
43003 Tarragona - Tel. 977 296 100 - ajuntament@tarragona.cat