Esteu aquí: Inici Esports Agenda

Agenda

Agenda de la Conselleria genèrica

« Juny 2018 »
Juny
DlDtDcDjDvDsDg
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

30 de juny de 2018

09:00 -
Mitja marató

La mitja marató sortirà de la plaça Imperial Tàrraco amb meta a l'estadi d'atletisme de Campclar.

Aquest serà el recorregut de la mitja marató de Tarragona 2018:

  • Avinguda Roma direcció València i per connectar amb Vidal i Barraquer a través del Carrer Enric d'Ossó. La primera línia de costa del barri del Serrallo i part de l'espigó.
  • Tornada pel Passeig Marítim, passant per davant de la Llotja de Pescadors direcció al passeig de la Independència fins a l'avinguda Roma, fent el tomb a la plaça Imperial Tàrraco direcció Rambla President Companys.
  • Antiga Nacional 340 i, girant pels carrers Fluvià, Benilde i Besòs, cap a la meta ubicada al tartà del nou estadi d'atletisme de Campclar.
09:00 -
Esport de pilota - Rondes, semifinals i finals

Petanca

20:30 Cerimònia d'entrega de medalles en duets femení i masculí.

Categoria femenina.

  • 10:00 Repesca.
  • 16:00 Semifinal Duets.
  • 17:30 3a i 4a posició Duets.
  • 19:00 Final Duets.

Categoria masculina.

  • 9:00 4a Ronda Duets.
  • 10:30 5a Ronda Duets.
  • 16:00 Semifinal Duets.
  • 17:30 3a i 4a posició Duets.
  • 19:00 Final Duets.

 

Bitlles-Lioneses

20:30 Cerimònia d'entrega de medalles de llançament de precisió en categoria femenina i masculina.

Categoria femenina.

  • 10:30 2a Ronda llançament de precisió.
  • 17:00 Semifinal llançament de precisió.
  • 18:30 3a i 4a posició llançament de precisió.
  • 20:00 Final llançament de precisió.

Categoria masculina.

  • 9:30 2a Ronda llançament de precisió.
  • 11:30 Semifinal llançament de precisió.
  • 18:00 3a i 4a posició llançament de precisió.
  • 19:30 Final llançament de precisió.

 

Raffa

20:30 Cerimònia d'entrega de medalles.

Categoria masculina.

  • 9:00 Individual 5a Ronda B.
  • 10:00 Individual 5a Ronda B.
  • 11:30 Semifinal individual.
  • 17:30 3a i 4a posició indvidual.
  • 19:00 Final individual.
09:30 -
Waterpolo masculí-femení 5è - 8è

9.30 h 5è-6è lloc: 3r Grup A vs. 3r Grup B - femení

12.20 h 7è-8è lloc: 4t Grup A vs. 4t Grup B - masculí

14.30 h 5è-6è lloc: 3r Grup A vs. 3r Grup B - masculí

 

10:00 -
Volei platja masculí/femení - Semifinals

Categoria femenina.

  • 10:00 Semifinal.

Categoria masculina.

  • 10:00 Semifinal.
10:00 -
Tenis masculí-femení - Finals individuals i 3r i 4r lloc

Categoria femenina.

  • 10:00 Final Bronze.
  • 10:30 Final individual.

Categoria masculina.

  • 12:00 Final Bronze.
  • 12:30 Final individual.
10:00 -
Handbol masculí 5è-8è

10:00 7è - 8è.

12:30 5è - 6è.

 

13:00 -
Voleibol masculí - 5è i 6è

5è i 6è - guanyador 5è a 8è 1 vs guanyador 5è a 8è 2

13:00 -
Voleibol masculí - 7è i 8è

7è i 8è - perdedor 5è a 8è 1 vs perdedor 5è a 8è 2

15:30 -
Esport de pilota - Rondes, semifinal i finals
16:00 -
Voleibol masculí/femení - 3r i 4t
  • 16:00 3r i 4t femení - perdedor semifinal 1 vs perdedor semifinal 2
  • 19:00 3r i 4t masculí - perdedor semifinal 1 vs perdedor semifibal 2
16:00 -
Voleibol femení - 5è a 8è
  • 16:00 7è i 8è femení - perdedor 5è a 8è 1 vs perdedor 5è a 8è 2
  • 19:00 5è i 6è femení - guanyador 5è a 8è 1 vs guanyador 5è a 8è 2
16:00 -
Volei platja masculí/femení - Finals

Categoria femenina.

  • 16:00 3a i 4a posició.

Categoria masculina.

  • 16:00 3a i 4a posició.

 

Després se celebraran les Finals en categoria femenina i masculina.

17:20 -
Waterpolo femení - 3a i 4a posició i final

17.20 h 3r-4t lloc: 2n Grup A vs. 2n Grup B - femení

19.30 h Final 1r Grup A vs. 1r Grup B - femení

17:30 -
Handbol femení - 3a i 4a posició i final

17:30 3a i 4a posició.

20:00 Final

19:30 -
Atletisme - Finals

Categoria femenina.

  • 19:45 Final 400 metres tanques.
  • 20:25 Final 1.500 metres.
  • 20:55 Final 4x100.
  • 21:25 Final 4x400.

Categoria masculina.

  • 19:30 Final Javelina.
  • 19:55 Final Longitud.
  • 20:00 Final 800 metres.
  • 20:15 Final 110 metres tanques.
  • 20:40 Final 4x100.
  • 21:10 Final 4x400.

Comparteix

© Ajuntament de Tarragona - Plaça de la Font, 1
43003 Tarragona - Tel. 977 296 100 - ajuntament@tarragona.cat